designed by dan.friml.com
Databáze
Databáze obsahuje chovatelské stanice Sdružení chovatelů koček FIFe a organizace CFA.

Chcete hledat v databázi?
Vyhledávat můžete dle jednotlivých položek (jméno, plemeno, kraj...)
Nebo kombinovaně (plemeno + kraj zároveň)
Více v nápovědě na stránce databáze.

Chcete přidat svou chovatelskou stanici do databáze?
Zde je formulář

Chcete změnit údaje u své chovatelské stanice?


Anbio.cz


Naším online partnerem je:
Web kočičky Adélky

Další spřítelené weby:
Kočky-online.cz

Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi

Modrý kocouř

Nalezenci.cz

Pražský spolek ochránců zvířat

Cats.sk

Mačičky.sk

Veterinární ordinace a kliniky v ČR

Zooactive.cz

Rozmálka.cz

Labrescuenc.org

Předvádění koček na výstavách

Předem bychom chtěly upozornit majitele, kteří se rozhodnou svou kočku vystavovat, že by se měli naučit, jak se má správně držet. Výstavní kočka by měla být zvyklá na způsob prezentace a neměla by se bránit. Také by měla být zvyklá na to, že s ní manipulují cizí lidé. Správné předvádění koček chce cvik a člověk se to napoprvé nenaučí. Předvedení kočky, která držet nechce vyžaduje od předvádějícího hodně zkušeností.
Prezentace koček se dá rozdělit do čtyř způsobů Pokusíme se je pojmenovat, popsat a určit, pro která plemena jsou jednotlivé způsoby vhodné.


 1. Compact presentation (pevné držení,držení "nakrátko")
  Tento způsob se užívá pro kočky zavalité stavby těla. Steward zdůrazňuje zavalitost a mohutnost těla kočky. Jedna ruka je položená pod hrudí a předními nohami kočky, ukazováček je mezi předními nohami. Druhá ruka je pod zadními nohami, opět s ukazováčkem mezi zadními nohami. Kočka by na stewardových rukou měla sedět. Při tomto prezentování dá steward ruce s kočkou k sobě a zdůrazní tak krátké zavalité tělo. Přední nohy kočky by se měly držet tak, aby působily co nejkratším dojmem a netrčely, ocas kočky by měl být vidět. Není nutné držet nohy kočky pevně, pokud je kočka neklidná, většinou stačí přitisknout ji více k tělu stewarda (záda kočky ke hrudi stewarda).
  Tímto způsobem se prezentují: PER, EXO, SBI, BRI, MAN 2. Natural Presentation (přirozené držení)
  Tento způsob se uživá pro středně dlouhé kočky, kde není nutné zdůraznit zavalitost těla. Technika je stejná jako v prvním případě s jediným rozdílem - ruce stewarda jsou dále od sebe a kočka přirozeně sedí na stewardových rukou. Pokud je kočka neklidná, platí opět přitáhnout si blíže ke stewardovu tělu.  Variantou tohoto držení "přední nohy natažené, zadní nakrátko". Takto je možné držet kočičku, která má být správně natažená, ale natáhnout se nenechá nebo naopak kočku, která se má předvádět v přirozené poloze, ale nemá ráda, když je držena za přední nohy. Jinak je takto možné držet kočky plemen SIB, TUV a krátkosrstá plemena, která nejsou moc zavalitá

  Tento způsob je vhodný pro: BEN, BML, BUR, CHA, DRX, EUR, KOR, MAU, OCI, SOK, SIB, SBI, RAG, TUV, RUS, DOM, 3. Semi Stretched Presentation (natažení)
  Tímto způsobem steward zdůrazňuje buď eleganci, nebo délku těla kočky. Kočka v tomto případě nesedí na stewardových rukou,ale je natažená. Jedna ruka je pod hrudí kočky za předními nohami s ukazováčkem mezi předními nohami kočky a druhá ruka je položená pod tělem kočky v úrovni začátku zadních nohou. Přední i zadní nohy kočky jsou natažené. Kočku drží steward více před sebou a mírně její tělo natáhne aby zdůraznil krásu a délku těla a nohou.
  Běžně se tímto způsobem předvádějí: ACL/ACS, MCO, NFO, TUA, ABY, SOM, CRX, SPH, JBT, SIA, ORI, BAL, JAV

 4. Extreme Stretched Presentation (velké natažení)
  Toto je poněkud sporný způsob prezentace koček, když chce steward zdůraznit délku těla. Při tomto způsobu chytí steward kočku jednou rukou za přední nohy a druhou rukou za zadní nohy a natahuje její tělo jak jen to jde. TENTO ZPŮSOB PREZENTACE JE PRO KOČKU VELMI NEPŘÍJEMNÝ. Kočka by neměla být vystavena něčemu, co je pro ní velmi nepříjemné nebo dokonce bolestivé. Tento způsob předvádění je naštěstí vídán jen zřídka. Tuto techniku by měl steward používat jen se souhlasem majitele kočky. Také je vhodné kočku nenatahovat déle než 10 vteřin a po natažení ji hned položit na paži, aby měla oporu pod břichem a kombinovat předvedení kočky se způsobem číslo 3.