designed by dan.friml.com
Databáze
Databáze obsahuje chovatelské stanice Sdružení chovatelů koček FIFe a organizace CFA.

Chcete hledat v databázi?
Vyhledávat můžete dle jednotlivých položek (jméno, plemeno, kraj...)
Nebo kombinovaně (plemeno + kraj zároveň)
Více v nápovědě na stránce databáze.

Chcete přidat svou chovatelskou stanici do databáze?
Zde je formulář

Chcete změnit údaje u své chovatelské stanice?


Anbio.cz


Naším online partnerem je:
Web kočičky Adélky

Další spřítelené weby:
Kočky-online.cz

Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi

Modrý kocouř

Nalezenci.cz

Pražský spolek ochránců zvířat

Cats.sk

Mačičky.sk

Veterinární ordinace a kliniky v ČR

Zooactive.cz

Rozmálka.cz

Labrescuenc.org

Veterinární doklady a předpisy platné v EU

Pro překročení našich hranic směrem dovnitř i ven musí mít kočička dle nového nařízení EU, které platí od 3. července 2004, svůj pas - Pet passport. Kromě údajů o zvířeti (jméno, datum narození, pohlaví, plemeno, barva, kód čipu) musí obsahovat potvrzení o očkování proti rhinotracheitidě a panleukopenii, a také minimálně měsíc starou vakcinaci proti vzteklině. Pet passport úplně nahradí současný očkovací průkaz. Kromě toho musí mít kočička minimálně tři dny staré potvrzení o dobrém zdravotním stavu od veterináře.
Další věcí, která nově platí dle směrnice EU je povinné čipování nebo tetování (tetování je však platné pro překročení hranic jen do roku 2008). Existuje několik druhů čipů, ten správný je dle normy ISO 11784 a tím také doporučujeme kočičku očipovat. Pokud by měla kočička jiný čip, musíte při jakémkoliv přechodu hranic mít vlastní čtečku čipu, což přijde i na několik tisíc korun. Kód čipu musí být uveden v Pet passportu! O správném čipu se informujte u svého veterináře a u chovatele od kterého kočičku kupujete. Pokud bude kočička cestovat letecky či autobusem, informujte se v dostatečném časovém předstihu u přepravce o možnosti přepravit zvíře. Některé letecké společnosti vyžadují ještě další podmínky, například delší dobu od očkování vztekliny. V žádném případě by kočička neměla cestovat bez doprovodu a už vůbec ne v zavazadlovém prostoru letadla!
Některé země EU si zachovaly karanténní podmínky, pokud chcete s kočičkou odcestovat například do Velké Británie, Irska, Norska nebo Švédska, informujte se o podmínkách dovozu koček na ambasádě. Tyto země budou přinejmenším vyžadovat sérologický test na vzteklinu, který se zapisuje také do Pet passportu. Vyšetření se provádí z krve po naočkování vztekliny a určuje, zda bylo očkování úspěšné. Více vám řekne váš veterinář.
Další informace o veterinárních předpisech EU najdete na www.narodniregistr.cz